Bakalaureuseõpe
Bakalaureuseõpe GEOLOOGIA JA KESKKONNATEHNOLOOGIA erialal
Geoloogia ja keskkonnatehnoloogia erialal õpitakse kolme aasta jooksul loodusteaduste alusaineid ning tutvutakse erinevate valdkondadega: maapõue ehituse ja maavarade õpetusega, geograafia-kartograafiaga, keskkonnakeemia ning -füüsikaga, erinevate keskkonnateemadega. Teisel õppeaastal valivad tudengid spetsialiseerumise kas geoloogia suunal või keskkonnatehnoloogia suunal. Vastavalt valikule muutub sellest hetkest alates õpitav kas rohkem Maa ehituse ning geoloogiliste protesside keskseks või keskkonna probleemide lahendamisele keskenduvaks. Olenemata suunavalikust saavad õppekava lõpetanud teadmisi nii geoloogia kui ka keskkonnatehnoloogia alalt. Geoloogia ja keskkonnatehnoloogia erialal õpitakse tundma looduskeskkondi, looduslike protesside toimimist ning nendega kaasnevate probleemide lahendamist.
Geoerialade juurde kuuluvad vältimatult paljud põnevad praktikumid nii Eestis kui välismaal.
Õpinguid saad jätkata magistrantuuris juba spetsiifilisemalt kas geoloogia erialal või keskkonnatehnoloogia erialal.
Sõltuvalt spetsialiseerumise suunast võid tulevikus töötada välitöögeoloogi, geofüüsiku, geokeemiku, keskkonnaspetsialisti, geoinformaatiku, maastikuökoloogi või andmeanalüütikuna.
UUS! Erandkorras võetakse 2020.aastal eritingimustel vastu olümpiaadide ärajäänud lõppvoorude korral olümpiaadide eelvoorudes 10 parima hulka pääsenud.
Fotod 2020 aasta "Maateaduste alused I" välipraktiumist tegi Peeter Paaver